אינטראלאסיק: תיקון ראייה מתקדם

אינטראלאסיק היא בין שיטות הניתוח להסרת משקפיים בלייזר, ללא סכין כירורגית, המתקדמות והחדשות ביותר. מדובר בשיטה מדויקת ובטוחה מאוד המאפשרת החלמה מהירה וחזרה לשגרה בקלות, עם סיכויים מאוד נמוכים לסיבוכים. בזכות שיטת האינטראלאסיק נפתח פתח בפני לא מעט אנשים עם מוגבלויות ראייה שונות שלפניה לא נמצאו כמתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

מה הן היתרונות של ניתוח אינטראלאסיק? למי הוא יכול להיות מתאים? מה זה אומר 'בדיקת  התאמה'? מהן תופעות הלוואי בניתוח עיניים אינטראלאסיק?  תוך כמה זמן מושג שיפור ראייה? במאמר הבא אנחנו נענה על כל השאלות האלה וגם ניתן פרטים נוספים אודות ניתוח אינטראלאסיק: סיכונים, כאבים בניתוח אינטראלאסיק, מהו משך זמן ההחלמה מניתוח לייזר בעיניים אינטראלאסיק ועוד. המומחים של מרפאת 'עיניים דר לוינגר' עונים לכם על כל השאלות.

 

מהו ניתוח לייזר אינטראלאסיק?

ניתוח אינטראלאסיק הוא ניתוח בטוח להסרת משקפיים בעזרת לייזר וללא סכין כירורגית. הדיוק והבטיחות המושגים בניתוח מהסוג הזה הינם מרביים. הניתוח בשיטת האינטראלאסיק מאפשרים  החלמה וחזרה  מהירה לשגרה תוך שיפור הראייה במהירות המירבית.

 

כאמור, היתרון הנוסף של ניתוח האינטראלאסיק הוא בכך שהוא מאפשר לטפל באנשים שקודם לכן לא נמצאו מתאימים לניתוח, כמו למשל אנשים עם קוצר ראייה, בעלי עיניים שקועות, אנשים בעלי קרנית  דקה, בעלי אישונים מורחבים במיוחד ועוד.

 

איך ניתוח לייזר אינטראלאסיק עובד?

הניתוח מבוצע ב-2 שלבים:

בשלב הראשון באמצעות קרן לייזר ממוחשבת פותחים חלון טיפולי בקרנית ( הנקרא גם 'מתלה'). קרן הלייזר מבטיחה רמת דיוק גבוה. בזכות קרן הלייזר הניתוח מתבצע ללא סכין כירורגית בכלל, בשום שלב של הניתוח. המכשור המתקדם והמיוחד של הניתוח נקרא "Intralase" והוא מאפשר לבצע את הניתוח בהליך מהיר באופן יחסי. משך הזמן מהכניסה לחדר הניתוח ועד יציאה ממנו הינו כ-10 דקות בלבד.

 

בשלב השני באמצעות מכשיר SCHWIND של חברת AMARIS מבצעים ליטוש של הקרנית על המשטח שנוצר בשלב הראשון בזכות החלון הטיפולי. המכשור המתקדם מאפשר למנתח ללטש את קרנית העין בצורה מדוייקת ביותר. נציין כי במהלך הניתוח נעשה שימוש בטכנולוגיית זיהוי קשתית של כל עין על פני 3,400 נקודות על פני הקשתית המספק מעקב ב-7 מימדים לקבלת רמת בטיחות גבוהה ביותר.

 

 

 

החלמה מניתוח אינטראלאסיק

החלמה מניתוח, כל ניתוח, היא חלק בלתי נפרד מההליך הרפואי. לא פעם אנשים דוחים ואף מוותרים לחלוטין על הליכים רפואיים רק בגלל משך או תנאי החלמה. אולם ההחלמה מניתוח אינטראלאסיק הינה מהירה ביותר בזכות האופן שבו ההליך מבוצע: בהרדמה מקומית באמצעות טיפות עיניים ובעזרת שני מכשירי לייזר וללא שימוש בסכין כירורגית.

 

יש לציין שלא רק שההחלמה מהירה אלא גם השיפור בראייה מורגש באופן מיידי מה שמאפשר לחזור לפעילות שגרתית במהירות רבה. כבר ביום הראשון לאחר ניתוח אינטראלאסיק מתאפשר לקרוא, לצפות במסך מחשב ובטלוויזיה. ביום שלמחרת הניתוח ניתן לחזור לנהיגה.

 

ניתוח אינטראלאסיק - סיכונים

שיטת אינטראלאסיק הינה שיטה בטוחה מאוד הקטינה את הסיכונים הקיימים בצורה משמעותית. עם זאת, כמו בכל הליך רפואי באשר הוא, גם בניתוח אינטרלאסטיק קיימים סיכונים כגון זיהום או ירידה באיכות הראייה, למרות שאלו מופיעים בשכיחות נמוכה בלבד.

 

מומלץ להקפיד למלא אחר הוראות הרופא לפני הניתוח ואחריו, על מנת לצמצם  באופן משמעותי את הסיכונים.

 

יתרונות ניתוח עיניים אינטראלאסיק

הנה רשימה של היתרונות הבולטים של ניתוח עיניים בשיטת אינטראלאסיק:

 1. מאפשר ביצוע הניתוח לאנשים שנמצאו כלא מתאימים לניתוחים בשיטות אחרות בגלל נתוני עיניים כגון קוצר ראייה גבוה עיניים שקועות, קרניות דקות, מפתח עין קטן.
 2. החלמה מהירה מהניתוח וחזרה מהירה לשיגרה.
 3. שיפור ראייה באופן מיידי.
 4. ניתוח ללא סכין כירורגית.
 5. שיטה מדויקת ובטיחותית.

 

כאבים בניתוח אינטראלאסיק

ניתוח אינטראלאסיק אינו ניתוח כואב. נעשה שימוש בהרדמה מקומית על ידי  טיפות עיניים עם חומר מאלחש. במהלך ניתוח מורגשת תחושת לחץ לזמן קצר של בין דקה אחת ל-2 דקות.

 

תופעות לוואי ניתוח אינטראלאסיק

בזמן המיידי לאחר הניתוח ייתכנו אי נוחות בעיניים וצריבה. תופעת לוואי אופציונליות ונוספת בימים הראשונים שלאחר הניתוח הם טשטוש ראייה, יובש בעיניים, הבזקים וסנוורים בלילה, דלקות, או ירידה באיכות הראייה.

 

מדובר בתופעות לוואי זמניות הנעלמות מעצמן בפרק זמן קצר ועד שבועות בודדים. ניתן להתייעץ עם הרופא המנתח שביצע את הניתוח לבדוק האם תופעות הלוואי שאתם חשים הן תקינות ובמסגרת הנורמה המקובלת או התופעות הצפויות לאחר ניתוח זה. במידת הצורך ובמידה וישנן בכל זאת תופעות המצריכות התערבות ישנם טיפולים שונים כולל האפשרות לערוך ניתוח נוסף לתיקון הסיבוכים.

 

איך אדע אם שיטת אינטראלאסיק מתאימה לי?

בשביל לבחון אם ככלל ניתוח להסרת משקפיים בלייזר יכול להתאים למטופל, ובפרט אם שיטת אינטראלאסיק הינה המתאימה ביותר עבורו יש לערוך בדיקת  התאמה בה נפגש המטופל עם מנתח העיניים לבחון את מצבו הרפואי ומצב הראייה שלו בכלל, ובפרט מבנה הקרנית, עובי הקרנית, סוגי ליקויי הראייה, היסטוריה רפואית ועוד.

 

אל הפגישה יש להגיע עם תוצאות הבדיקות הבאות:

 • בדיקות של הקרנית.
 • בדיקת לחץ תוך עיני
 • בירור מחלות עיניים, יובש עיני ועוד
 • סקירת קרנית
 • צילום עיניים
 • בדיקה על ידי אופטומטריסט לקביעת איכות וחדות הראייה
 • היסטוריה רפואית.
 • הרחבת אישונים ובדיקת רשתית
 • בדיקת רופא עיניים

ייתכן ויידרשו בדיקות נוספות  לצורך השלמה הפרטים ווידוא ההתאמה לניתוח לייזר אינטראלאסיק, בהתאם למצבו של המטופל. במידה ואכן נדרשות בדיקות נוספות, הרופא ייפרט אותן בפגישת ההתאמה.

 

מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוח לייזר אינטראלאסיק?

באופן עקרוני, ניתוח עיניים אינטראלאסיק ניתן לעשות מגיל 18 שנים. עם זאת, מכיוון שאנשים שונים מתפתחים באופן שונה, הגיל הנקבע הוא רק נקודת ייחוס, ייתכן שוני בין אנשים, וייתכנו סטיות מהגיל המומלץ לשני הכיוונים, הכל תחת ההמלצה של הרופא המטפל בבדיקה אישית ועל פי הנתונים הייחודיים של כל מטופל. כלומר, ייתכן שאחד יוכל לבצע את הניתוח בגיל 18 והאחר רק בגיל 20. המקרים בהם הטיפול ניתן לפני גיל 18 הם נדירים מאד עד כדי לא קיימים.

 

תנאי נוסף לביצוע ניתוח לייזר אינטראלאסיק הוא כי לא הייתה הידרדרות בראייה, ולא השתנה המספר במשקפיים במהלך חצי השנה שקדמה לבדיקה לקראת הניתוח. במסגרת בדיקת ההתאמה ניתן יהיה לבצע הערכה המדויקת.

 

עד איזה גיל ניתן לבצע ניתוח לייזר אינטראלאסיק?

גם כאן הגיל אינו נתון שרירותי. ייתכן לאדם מסוים ניתן יהיה לבצע את  הניתוח בגיל 60 ולאחר ייקבע שהוא כבר אחר את המועד אפילו אם הוא באותו גיל או אפילו מספר שנים צעיר יותר. מומלץ בכל מצב להגיע לבדיקת התאמה לצורך קבלת הערכת מצב מדויקת לגבי המטופל הספציפי. לרוב , מבצעים את הניתוח עד גיל 50 אך יהיו רופאים שיחליטו שניתן לנתח מטופל גם בגיל מבוגר יותר במידה ומצב העיניים והראייה מתאים.

 

לרשת עיניים דר לוינגר הסדרים משתלמים במיוחד  עם כללית פלטינום, מאוחדת, לאומי ומכבי שלי באיזור הדרום. מומלץ לבדוק מעת לעת אם חל שינוי בהסדרים באתרי הקופות ובאתר ד"ר לוינגר.

 

למה בכלל לעשות ניתוח לייזר אינטראלאסיק להסרת משקפי ראייה?

הנה 5 סיבות טובות להיכנס לחדר ניתוח מבחירה ולהפטר ממשקפי הראייה:

 1. נוחות, נוחות, נוחות. לא תצטרכו לדאוג מה יקרה אם המשקפיים שלכם יאבדו או ישברו. אם ארזתם זוג נוסף לחופשה? או שכחתם אותם במשרד? לראות טוב בלי להיות תלוי בדבר מה, זה הכי נוח שיש. וגם לא תצטרכו לחפש את המשקפיים באמצע הלילה כשאתם קמים מכל סיבה שהיא.
 2. זה חוסך לכם כסף. תעשו חשבון פשוט כמה כסף הוצאתם על משקפי ראייה, עדשות מגע, משקפי שמש משולבים ראייה, זוג נוסף למקרה חירום וכו'. מדובר בסכומים לא מבוטלים כשמסכמים אותם לאורך זמן.
 3. פעילות גופנית. הרבה יותר נוח לעשות פעילות גופנית בלי משקפיים שמסרבות להישאר במקומן בזמן שאתם מזיעים. בין אם זה תוך כדי שחייה, כפיפות בטן, או משחק כדורגל, להיות נטולי משקפיים או עדשות מגע זה יתרון אדיר.
 4. מראה. הרבה אנשים מעדיפים את המראה שלהם ללא משקפי ראייה. אך זו באמת בחירה אישית.
 5. חוסך בזמן והתעסקות. שימוש נכון בעדשות מגע מצריך טיפול, הסרה נכונה ובטיחותית להימנע מזיהום.

 

בסופו של יום, הרבה יותר נוח, פרקטי, חסכוני ונעים לראות טוב ללא תלות בשום גורם נוסף.

לסיכום

ניתוח עיניים אינטראלאסיק הוא ניתוח מתקדם ביותר ומאוד בטיחותי להסרת משקפי ראייה בלייזר ולקבלת תוצאות מהירות ומדויקות. ביצוע הניתוח אפשרי החל מגיל 18 ויכול להימצא מתאים לאוכלוסייה רחבה כולל זו הסובלות ממגבלות ראייה כגון בעלי עיינים שקועות, קוצר ראייה, אנשים בעלי קרנית עין דקה, בעלי אישונים מורחבים במיוחד ועוד.

החלמה מניתוח אינטראלאסיק  מהירה וקלה וכך גם תופעות הלוואי הינן מינוריות וחולפות תוך ימים בודדים. ניתן לבדוק השתתפות של קופות החולים להשתתפות בניתוח.

 קבוצת עיניים ד"ר לוינגר הינה המובילה בתחום ניתוחי עיניים בישראל ובפרט בתחום של ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, בניהולו של ד"ר לוינגר שמואל  מזה  25 שנים,. מוזמנים לפנות אלינו לכל שאלה, תיאום פגישת התאמה ותיאום ניתוח אינטראלאסיק.