פרופ' איל מרגלית

פרופ' איל מרגלית הוא רופא עיניים מומחה לנוירופיזיולוגיה מטעם ביה"ס לרופואה של האוניברסיטה העברית. ומומחה רשתית בעל ניסיון מקצועי עשיר. פרופסור מרגלית הוא בעל ניסיון עשיר בניתוחי וטיפולי לייזר ברשתית ובזגוגית וכן בניתוחי קטרקט ומשמש כרופא בכיר במרכז הרפואי לגליל בנהריה וכן בבית החולים בני ציון בחיפה ועוסק בכך גם במרפאתו הפרטית בחיפה. פרופ' מרגלית הוא רופא מייעץ למחלות רשתית וטיפולי לייזר לרשתית. הוא מבצע הזרקות לרשתית כגון אבסטין, אייליאה ולוסנטיס. מנתח ניתוחי רשתית וקטרקט.

1

פרופסור איל מרגלית  נשוי ואב לשלשה ומתגורר בעצמון.

קיבל את תוארי דוקטור לרפואה ודוקטור לנוירופיזיולוגיה בשנת 1992 מטעם בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא סיים התמחות ברפואת עיניים בבית החולים האוניברסיטאי הדסה בירושלים בשנת 1998. הוכשר כמומחה רשתית מטעם אוניברסיטת ג'והנס הופקינס בבולטימור, ארה"ב לאחר 4.5 שנים של מחקר וקליניקה בתחום הרשתית. אוניברסיטה זו נחשבת לאחת המובילות בעולם בתחום רפואת העיניים בכלל ורפואת הרשתית בפרט.

איל הגיע למחלקת עיניים ומדעי הראיה באוניברסיטת נברסקה וניהל את יחידת הרשתית באוניברסיטת נברסקה בארה״ב בין השנים 2003-2015, תוך תצוגת מצויינות קלינית, אבחנתית, ניתוחית ואדמיניסטרטיבית. הוא נבחר כחבר בחברה האמריקאית של מומחי הרשתית. החברה בוחרת את חבריה על פי יכולתם הקלינית ומעמדם בשטח הרשתית. איל פתח מערך הפניות בתחום מומחיותו שכולל את מדינות  נברסקה, דרום דקוטה, איווה, מיזורי, וקנזס.

בנוסף לטפול במחלות השכיחות של הרשתית, כגון רטינופטיה סכרתית, נוון מקולרי, הפרדות רשתית, חסימת ורידים ברשתית וכו׳, איל פיתח יכולות מיוחדות בתחומים רבי סיכון כגון רטינופטיה של פגות (כולל טיפולי לייזר, זריקות אבסטין וויטרקטומיות) ורטינופטיה הקשורה לזיהומים וירליים.

פרופסור מרגלית הוא בעל ניסיון עשיר בניתוחי וטיפולי לייזר ברשתית ובזגוגית וכן בניתוחי קטרקט ומשמש כרופא בכיר במרכז הרפואי לגליל בנהריה וכן בבית החולים בני ציון בחיפה ועוסק בכך גם במרפאתו הפרטית בחיפה.

פרופ' מרגלית הוא רופא מייעץ למחלות רשתית וטיפולי לייזר לרשתית. הוא מבצע הזרקות לרשתית כגון אבסטין, אייליאה ולוסנטיס. מנתח ניתוחי רשתית וקטרקט.

רופא הסדר של מכבי ושל רוב חברות הביטוח המובילות.

לרופאי הבית של עיניים