טלפריזמה - ניתוחי קטרקט לחולי AMD

השתלת עדשות טלסקופיות תוך-עיניות IOL VIP REVOLUTION בשיטת Teleprizma לחולי ניוון מקולרי תלוי גיל הסובלים גם מקטרקט

טלפריזמה - ניתוחי קטרקט לחולי AMD

 

בניתוח קטרקט רגיל עדשת העין שעם השנים הופכת לעכורה, מוחלפת בעדשה תוך-עינית מלאכותית.

בניתוח קטרקט לחולי ניוון מקולרי תלוי גיל, במקום העדשה העכורה מושתלות שתי עדשות תוך-עיניות טלסקופיות IOL VIP REVOLUTION  שהן הדגם המתקדם של העדשות הטלסקופיות והיא בעלת תקן אירופאי CE ואישור של משרד הבריאות הישראלי.

 

העדשות הללו מושתלות יחד, כאשר המיקום של האחת תורם להגדלת התמונה בכ- 30% והמיקום של השנייה, יוצר אפקט פריזמטי ובכך מסיטים את האור ואת התמונה ממרכז הרשתית הפגוע, לאותם אזורים ברשתית שעדיין מתפקדים ושבהם אין פגיעה בתאי העצב.
כך מתקבל  משמעותי בחדות הראייה.
שיטה ניתוחית זו מתאימה לחולים בניוון רשתית אשר להם אזורים ברשתית בהם תאי העצב לא נפגעו. על מנת לוודא שהחולה מתאים לניתוח, הוא עובר בדיקת התאמה  קפדנית על ידי רופא עיניים וכן  בדיקה של אופטומטריסט מומחה בשיקום ראייה ירודה. הבדיקה כוללת גם הדמיה של  השיפור הצפוי לאחר הניתוח, אשר מבוצעת באמצעות סימולטור מיוחד, אשר פותח על ידי מפתחי העדשות התוך-עיניות.

מהלך הניתוח

הניתוח מבוצע באמצעות מערכת לייזר לביצוע ניתוחי קטרקט, המאפשרת  בין היתר, יצירת פתח עגול ומדויק בקופסית העדשה, דרכו מוציאים את העדשה העכורה ומכניסים את העדשות המלאכותיות שיושתלו במקומה.

לאחר הניתוח תותאם למטופל, תוכנית תרגול המיועדת לשפר את הראייה באזור ברשתית בעל פוטנציאל חדות הראייה הטוב ביותר, אליו הוסטה התמונה (prl). התרגול יבוצע בהנחיית אופטומטריסט מומחה לשיפור ראייה ירודה ולאחר מספר שבועות, הוא יתאים למטופל משקפיים ועזרי ראייה.