פרופ' טובה ליפשיץ

פרופ' טובה ליפשיץ סיימה את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. את התמחותה ברפואת עיניים עברה במרכז הרפואי 'סורוקה' ולאחר סיימה Fellowship בבית החולים Groote Schuur שבקייפטאון, דרום אפריקה ו- Fellowship נוסף במחלות קרנית וניתוחי קרנית באוניברסיטת South Florida.

1

מאז שנת 1996 פרופ' טובה ליפשיץ משמשת בתפקיד מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי 'סורוקה' ומכשירה ומחנכת דורות של רופאי עיניים במסגרת המחלקה.
פרופ' ליפשיץ היא מומחית ברפואת עיניים. מבצעת ניתוחי קטרקט, קרנית, השתלת קרנית, ניתוחי רפרקציה - הסרת משקפיים בלייזר. ביצעה אלפי ניתוחים בתחומים אלה והובילה טכניקות ניתוחיות מתקדמות בניתוחי עיניים. כמו כן פרופ' ליפשיץ היא מנהלת רפואת העיניים במחוז דרום של שרותי בריאות כללית ובתפקיד זה קידמה את שילוב רפואת העיניים במרחב הדרום, תוך שיתוף פעולה בין בית החולים סורוקה והקהילה. פעילות זו הביאה את רפואת העיניים לתושבי הנגב לרמת מצוינות ואיכות גבוהה ובלתי מתפשרת. פרופ' ליפשיץ פרסמה מאמרים רבים בתחומי מחלות עיניים וניתוחי העיניים ובמיוחד בנושא מחלות קרנית, ניתוחי רפרקציה (תשבורת) וקטרקט.

בשנת 2000 הקימה פרופ' ליפשיץ ב'סורוקה' את המרכז להסרת משקפיים בלייזר ושימשה בין השנים 2006-2010  כיו"ר החוג הארצי לניתוחי רפרקציה. בשנת 2003 היא קיבלה את הקתדרה ע"ש Dr. James and Ahuva Desnick באוניברסיטת בן גוריון עליה היא מופקדת עד היום. בשנת 2006 התמנתה לדרגת פרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון שבנגב ומשנת 2010 התמנתה לפרופסור מן המניין באוניברסיטה זו. פרופ' ליפשיץ היא בין היוזמים והמקימים של המרכז הרפואי הרב תחומי 'שבע עיניים' בבאר שבע, אשר במסגרתו נהנים תושבי הנגב מרפואה פרטית ברמה הגבוהה ביותר בכל תחומי הרפואה ובמרכז זה היא מבצעת את ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר וניתוחי עיניים רבים וכמו כן משמשת כמנהלת הרפואית.
פרופ' טובה ליפשיץ: "שילוב של ניסיון, מקצועיות וטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם מביאה ברוב המקרים לתוצאות הטובות ביותר, הטכנולוגיה הקיימת כיום ברשת 'עיניים' מאפשרת תיקון ראייה לבעלי ליקויים שבעבר לא ניתן היה לטפל בהם. כמו כן ישנה הקפדה של הצוות הרפואי בהעברת מידע אמיתי של התוצאות האופטימאליות אליהן ניתן להגיע לגבי כל מטופל ומטופל".

פרופ' טובה ליפשיץ מנהלת רפואית של מרכז רפואי 'שבע עיניים' בבאר שבע ומנתחת בכירה וכן מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי 'סורוקה'.

סניפים בהם מטפל/ת פרופ' טובה ליפשיץ
לרופאי הבית של עיניים